Mācoties mājās
Administrators
27/01

Ar Covid19 saistītie ierobežojumi ieviesuši daudzas izmaiņas mūsu ikdienas kārtībā. Iespējams, ka dažas no tām paliks arī uz ilgāku laiku vai izmainīs to pavisam, kā, piemēram, tikšanās un sanāksmes interneta vietnēs, iestāžu apmeklējumi un informācijas pieprasījumi E-vidē. Kā ar pārmaiņām, kuras mēs nemaz negaidījām un kas daudzus no mums pārsteidza nesagatavotus? Mācīšanās mājās. Atkal!

 

Bērni ir mūsu prieks un acuraugs, bet mācīt un izglītot vienu vai vairākus mājās un uz ilgāku laiku nemaz nav tik viegli. Vai vecāki kļūs par ekspertiem? Vai mēs vēlēsimies izmaiņas skolas darbā, kad varēs tajā atgriezties? Vai ir kādas metodes, kas var palīdzēt mammām un tētiem, vecvecākiem, brāļiem un māsām, visiem, kuri vēlas bērnam palīdzēt mācīties?

 

“It kā mācies skolā, bet uz skolu neej

Saskaroties ar izmaiņām skolēnu dzīvē šajā pavasarī, bieži vien realizētās attālinātās mācības tiek sauktas par tālmācību vai mājmācību. Interesanti, ka Izglītības likumā šāds jēdziens “attālinātās mācības” nemaz nepastāv. Šis jēdziens tika iedzīvināts tikai saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju Covid-19 ietekmē. Kā skaidro Maksims Platonovs, forma, kādā Latvijas skolās notika mācības 2020.gada pavasarī, bija parastās mācības, kas tika pielāgotas tā brīža situācijai. … Iespējams, ka nākotnē termins “attālinātās mācības” tiks klasificēts klātienes mācību paveids un atspoguļos veidu, kā, vadoties pēc situācijas attīstības, var tikt realizētas mācības,” norāda portāls mammamuntetiem.lv . Pilnu rakstu varat lasīt šeit.

 

Izglītības ministrija vēl pagājušā gada martā rakstīja:

“Visa Latvija māca un mācās mājās…..Īpaša loma veiksmīga attālinātā mācību procesa nodrošināšanā būs vecākiem, kas aicināti motivēt bērnus mācīties saskaņā ar noteikto grafiku un izplānot regulāru dienas ritmu, lai to ievērotu līdzīgi, kā tas notiktu klātienes mācībās. Vecākiem noteikti vajadzētu sazināties ar skolu un pašvaldību, ja ģimenei nepieciešams papildu tehnoloģiskais vai cita veida atbalsts. Tāpat vecāki aicināti mudināt bērnus katru dienu pēc iespējas iesaistīties fiziskajās aktivitātēs, vakaros kopīgi pārrunāt dienā paveikto un piedāvāt nepieciešamo atbalstu.”

 

Kā mums izdodas šos un citus aspektus ievērot? Rakstiet un dalieties pieredzē. Mēs dalīsimies informācijā, kas varētu palīdzēt un ieinteresēt jaunā idejām.